17-06-2024

Vëllai i grabitësit të vrarë në arrati, Policia rrethon lagjen “Dragodan”

Shkëmbimi i zjarrit ka ndodhur në lagjen Arbëria, e njohur si “Dragodan”.

Dukagjin Gashi, njëri nga të dyshuarit për grabitjen e armatosur është vrarë nga Policia e Kosovës. Dy të tjerë, Bujar Basha dhe Leutrim Cakolli, janë arrestuar.

Ndërkaq, Korab Gashi, vëllai i të vrarit Dukagjin Gashi, është arratisur.

Siç mëson Paparaci, njësitet policore dyshojnë se i arratisuri mund të jetë fshehur në lagjen Arbëria. Si pasojë e këtyre dyshimeve, policia ka rrethuar lagjen dhe po kontrollon secilën veturë që kalon brenda saj.

Asnjë koment

Comments are closed.