13-07-2024

Vërmicë / Prizren: Katër të arrestuar për shit-blerje narkotikësh

Policia e Kosovës ka njoftuar se katër persona u arresuan, ndersa u kapen 300 gramë marihuanë në Vërmicë.

Nga raporti 24 orësh i Policise del se tre prej të dyshuarve janë shtetas kosovarë, ndërsa njëri i Shqipërisë.

“Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj tre kosovarë dhe i dyshuari tjetër shtetas i Shqipërisë, pasi që gjatë kontrollit në veturën me të cilën qarkullonin, janë gjetur dhe konfiskuar 300 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë”, njofton Policia.

Në konsultim me prokurorin, vetura është sekuestruar ndërsa katër të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Asnjë koment

Comments are closed.