16-10-2021

Prizren: Vetura bie në lum, policia jep detaje rreth vetaksidentit fatal në Gjonaj

Në fshatin Gjonaj të Prizrenit mbrëmë një veturë ka rënë në lumin Drin, raporton Gazeta e Prizrenit.

Sipas policisë, për pasojë drejtuesi i saj ka vdekur dhe lëndime trupore kanë pësuar dy persona tjerë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Fsh. Gjonaj, Prizren 25.09.2021-19:50  Lëndime vdekjeprurëse ka pësuar viktima mashkull kosovar pasi vetura të cilën po e drejtonte ai, si pasoj e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes kushteve të rrugës, ka dal nga rruga dhe ka rënë në lum. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar edhe dy meshkuj kosovar ( pasagjer në veturë). Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për autopsi. /GazetaePrizrenit.net/

 

Asnjë koment

Comments are closed.