Veturat të ndara në dysh, pamje nga aksidenti ku humbën jetën dy mërimtarë nga rajoni i Prizrenit

Dy mërgimtarë kanë vdekur mbreme si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku, që dyshohet se ka ndodhur në Hungari.

Lajmin për vdekjen e tyre e kanë konfirmuar edhe familjarët e tyre.

Dy viktimat e këtij aksidenti janë mërgimtarët Jetmir Rexhepi dhe Kushtrim Hoxhaj  raporton Gazeta  e Prizrenit.

Ndërsa janë publikuar pamjet e këtij aksidenti, ku vërehet se veturë është ndarë në dysh.

Aksidenti ka ndodhur pasi vetura e viktimave është përplasur me një kamion.