28-09-2022

Vjedhja e 50 mijë eurove ‘cash’ të deputetit të Vetëvendosjes, vjen reagimi i parë nga Prokuroria

Laureta Ulaj, zëdhënëse e Prokurorisë u shpreh se ndaj rastit janë duke u ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore me qëllim të ndriçimit të gjitha rrethanave të kësaj çështjeje penale.

“Me urdhër të prokurorit kujdestar është iniciuar rast në drejtim të veprës penale “Vjedhja e rëndë”, si dhe në koordinim me policinë janë duke u ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore me qëllim të ndriçimit të gjitha rrethanave të kësaj çështjeje penale”, tha ajo për Insajderin.

Kjo vjedhje kaa nxitur reagime të shumta. /GB

Asnjë koment

Comments are closed.