20-05-2024

Wenger zbulon “gafën“ e arsenalit për Ronaldon

Arsene Wenger thotë se Arsenal nuk arriti të nënshkruante me Cristiano Ronaldo-n kur ai ishte një adoleshent pasi klubi nuk ishte gati të paguante 15 milionë eurot që eventualisht u paguan nga Manchester United.

Wenger ishte një nga trajnerët e parë që dalloi potencialin e madh të portugezit, por pendohet që nuk e mori tek Arsenal, dhe tani ka treguar se sa pranë ka qenë për firmën e tij për faqen zyrtare të Arsenal.

“Ai erdhi këtu bashkë me mamanë, Znj. Doloresa,” shprehet Wenger.

“Më pas erdhi Man United dhe në atë kohë ishte Calros Querioz pjesë e stafit teknik. Unitet luajti ndaj Sporting dhe Ronaldo luajti shkëlqyeshëm dhe ata e blenë.

“Gjithmonë ka gjëra që mund të ishin bërë ndryshe. Por negociatat janë të ndërlikuara dhe ishte një moment që po flisnim për 5 milionë euro. Por United ishte gati të paguante 15 milionë euro, një shifër që nuk mund ta paguanim në atë kohë.”

Gjithsesi, Arsenal atë sezon fitoi titullin kampion pa humbur asnjë ndeshje në Premier League./rtklive/

Asnjë koment

Comments are closed.