22-01-2022

Xhaka emërohet kapiteni i ri i përhershëm i Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka emëruar mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka si kapiten të përhershëm të këtij klubi.

Emery ka informuar skuadrën e tij për këtë vendim në mëngjesin e sotëm, përpara udhëtimit të ekipit të Arsenalit drejt Old Trafford, ku do të përballen me Manchester United të hënën, transmeton koha.net.

Xhaka ka udhëhequr skuadrën në gjashtë nga tetë ndeshjet e tyre të para të këtij sezoni, por Emery nuk kishte marr vendimin përfundimtar nëse ai do të ishte kapiteni apo ajo.

Emery është konsultuar me lojtarët e ekipit para se të vendosë që Xhaka të caktohet kapiten i përhershëm.

Emery ende nuk ka caktuar zëvendës kapitenin e ekipit ndërsa Alexander Lacazette dhe Pierre-Emerick Aubameyang shihen si pretendentë kryesorë.

Asnjë koment

Comments are closed.