18-09-2020

12 të infektuarit e rinj me Covid nga rajoni i Prizrenit janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit shifrat e të prekurve me Covid-19 në Kosovë nuk kanë qenë të ulëta. Nga 464 mostra të testuara, 117 presona kanë rezultuar pozitiv.

Në Komunën e Prizrenit dolën 12 të infektuar, prej të cilëve 10 janë në qytet, ndërsa nga 1 në fshatrat Kushnin dhe Krushë e Vogël, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 131 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 10.431 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.040.

Lexo edhe:

Shitësit në trotuar, kalimtarët në rrugë në “Bazhdarhane” të Prizrenit (FOTO)

Po ashtu edhe nga lokalitetet e rajonit tonë, Rahoveci, Malisheva e të tjera, sot janë disa raste, të cilat i keni në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.