20-05-2024

28 Nëntori: Rama dhe Kurti shtrëngojnë duart në Vlorë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti, janë takuar në Vlorë me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë.

Dy kryeministrat shqiptarë kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin pas homazheve pranë monumentit simbol të kurorëzimit të perpjekjeve shekullore për liri.

Të pranishëm ishin edhe presidenti Begaj, kryeparlamentarja Nikolla dhe kryebashkiaku vlonjat Ermal Dredha.

Asnjë koment

Comments are closed.