16-09-2021

4 raste të reja me Covid-19 në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar 4 raste të reja me Covid-19, raporton Gazeta e Prizrenit.

Këto të dhëna i konfirmuara Komuna, referuar shënimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, bazuar në testet laboratorike.

Mund të jetë një imazh i teksti

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës, është kjo: nga fillimi i pandemisë e deri më tani, janë regjistruar 1129 raste të infektuara, prej tyre 1.073 janë shëruar, 52 kanë vdekur dhe aktiv me Covid janë edhe 4 raste./GazetaePrizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.