15-07-2024

Lojtari tragjik i Bayernit ishte në prag të lotëve, Min Jae ua tha veç një fjali gazetarëve pas ndeshjes me Realin

Bayern Munich dhe Real Madrid barazuan 2:2 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve.

Leroy Sane dhe Harry Kane shënuan gola për Bayernin, dhe Vinicius Junior ishte golashënuesi i dy golave të Realit.

Lojtari më i dobët ishte Kim Min Jae, mbrojtësi korean i Bayernit i cili gaboi shumë me golin e parë dhe më pas shkaktoi penalltinë për golin e dytë.

Pas ndeshjes, ai i ka kaluar para gazetarëve dhe ka arritur të thotë vetëm një fjali. “Më vjen shumë keq,” tha ai në gjuhën e tij amtare.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.