04-10-2023

A do të pensionohet Modriq apo do të vazhdojë të luajë ende për Kroacinë?

Shumëkush dyshoi se Luka Modriq do të ishte për herë të fundit me kombëtaren kroate në Kampionatin Botëror.

Megjithatë, trajneri Zlatko Dalić zbuloi një lajm fenomenal dhe konfirmoi se kapiteni kroat dhe ylli i Real Madridit do të vazhdojë të udhëheqë ekipin.

Kroacia arriti një sukses të madh dhe eliminoi superfuqinë botërore Brazilin pas goditjeve të penalltisë në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Daliq mohoi disa raportime dhe tha se Modriq do t’i udhëheqë kroatët në fushë për një kohë të gjatë., transmeton Klankosova.tv.

“Ai luajti 120 minuta, na çoi në fitore, shënoi një penallti kur duhej. Se si ai luan është joreale. Nuk ishte i lodhur, nuk mungonte, nuk u ndal. Kur doja të largoja, ai tha se ishte plotësisht gati. Të luash dy herë për 120 minuta në katër ditë është joreale”, tha Daliq

“Ai është një profesionist serioz, një zotëri me këpucë futbolli. Ai është maksimal në çdo stërvitje, punon edhe më shumë, individualisht. Vështirë se do të gjesh dikë në moshën 37-vjeçare që drejton kështu kombëtaren. Nuk është aspak normale, por Luka tregon cilësi. Disa filluan ta shlyejnë atë, por ai u kthye dhe e çoi Kroacinë në gjysmëfinale. Luka Modriq do ta drejtojë Kroacinë për një kohë të gjatë . Kështu po ju them”, tha trajneri

Asnjë koment

Comments are closed.