14-04-2024

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, lëndohet një person

Sot ka ndodhur një aksident trafiku me një të lënduar në fshatin Bishtazhin të Gjakovës.

Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Sheremet Elezaj ku tha se në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një kamion dhe një veturë dhe si pasojë një person është lënduar.

Rasti është duke u hetuar nga policia.

“Në fshatin Bishtazhin-Gjakovë (rruga Gjakovë-Prizren) rreth orës 12:50 dy automjete (një kamion dhe një veturë) janë përfshirë në aksident trafiku. Përveç dëmeve materiale deri më tani është raportuar për një person të lënduar. Njësia e trafikut rajonal është duke trajtuar rastin”, tha Elezaj.

Lexo edhe:

Prizren: Gjendja e rrugëve – sinjalizimi horizontal ( Foto )

 

Asnjë koment

Comments are closed.