27-09-2021

Aksidenti më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova.

Mediat kroate raportojnë për 10 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar.

Ndërkohë që nga kompania “Deva Torus” autobusi i të cilit është aksidentuar kanë treguar për  KosovaPress për aksidentin por që kanë thënë se nuk kanë informata të sakta lidhur me numrin e të vdekurve dhe të lënduarve.

“Nuk kemi informata më të sakta diçka. Nëse ka mundësi të keni konsideratë sepse as ne ende nuk dimë asgjë saktë. Po rasti ka ndodhur, por për numrin e të vdekurve nuk kemi informata”, ka thënë përgjegjësi i kësaj kompanie./rtk

Asnjë koment

Comments are closed.