04-10-2023

Aksidenti në autostradë afër Suharekës, lëndohen dy persona

Një aksident trafiku ndodhi sot në segmentin rrugor Prizren-Suharekë në autostradën “Ibrahim Rugova”. Për këtë rast, nga Policia e Kosovës kanë deklaruar se dy persona kanë marrë lëndime trupore, shkruan Gazeta Sinjali.

Zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi ka deklaruar se të përfshira kanë qenë dy makina ndërsa rasti është duke u hetuar.


“Policia rreth orës 18:25 është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradë drejtimi Prizren-Suharekë km i 27. Njësia policore nga vendi i ngjarjes njofton se në aksident janë përfshirë dy vetura. Si pasojë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime trupore. Policia është duke e trajtuar këtë aksident duke bërë vend-shiqimin dhe duke u marrë me procedurat për të kompletuar rastin”- ka deklaruar Krasniqi.

Asnjë koment

Comments are closed.