19-04-2024

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë uron besimtarët për Fitër Bajram

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë u ka uruar Fitër Bajramin besimtarëve myslimanë në Kosovë dhe gjithë atyre që e festojnë anekënd botës.

Me anë të një shkrimi, Ambasada ka uruar në gjuhën shqipe dhe disa gjuhë të tjera.

 

Ky është urimi i plotë:

 

To everyone who is celebrating Eid in #Kosovo & around the World: Me Fat Fitër Bajrami, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Bayramınız Kutlu Olsun, Eid Mubarak.

Asnjë koment

Comments are closed.