23-09-2023

Ambasadori amerikan uron: Me Fat Kurban Bajrami

Ambasadori i SHBA-së, në Kosovë, Jeff Hovenier, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Kurban Bajramit.

“Me Fat Kurban Bajrami, Bayramınız Kutlu Olsun, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Eid Mubarak—ju urojë një festë të lumtur dhe të qetë të gjithëve që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, ka shkruar ai.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.