14-04-2024

Ambasadori Hovenier viziton Prizrenin, shfaq edhe talentin në muzikë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenieri, sot e ka vizituar qytetin e dytë më të madh në vend, Prizrenin.

“Vizitë shumë e mirë sot në Prizren. U takova me kryetarin [Shaqir] Totaj, bisedova me nxënësit në Këndin Amerikan në Prizren, bëra muzikë me muzikantët e ndryshëm të OneBeat Balkans, dhe shëtita Hangarin mbresëlënës të Autostradës Biennale”, ka shkruar Hovenieri në Twitter.

“I frymëzuar nga nismat kreative, inovative dhe bashkëpunuese që i bashkojnë të rinjtë, artistët dhe ndërmarrësit e ndryshëm”.

Image

Image

Image

Asnjë koment

Comments are closed.