03-12-2022

Arrestohen 850 emigrantë ilegalë në kufirin Serbi-Hungari

Në operacionin për arrestimin e emigrantëve ilegal në Beograd, deri më tani janë ndaluar 124 emigrantë, ndërsa në territorin e Serbisë janë më shumë se 850, raporton gazeta serbe “Blic”.

Në këtë aksion policor që po zhvillohet në territorin e Serbisë po marrin pjesë edhe forcat speciale, helikopterët dhe dronët.

image 426

Përkujtojmë se te emigrantët ilegalë të ndaluar u gjet një sasi e madhe armësh, ndërsa personat e dyshuar si pjesëmarrës në të shtënat e ndodhura mbrëmë në Horgosh u identifikuan dhe u vunë në mbajtje.

image 427

Për të parë videon klikoni KËTU.

/GS

Asnjë koment

Comments are closed.