16-07-2024

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në një shkollë 

Policia njoftoi se sot ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje në fshatin Lutogllavë të Prizrenit, me dyshimin se ky person ka depërtuar në objektin e shkollës dhe ka vjedhur pajisje elektronike, raporton Gazeta e Prizrenit.

Sipas policisë rasti është raportuar gjatë ditës së djeshme dhe cilësohet si vjedhje e rëndë.

Njësitet policore së bashku me hetuesit e Sektorit të Hetimeve kanë dalë dalë në vendngjarje dhe kanë arritur të identifikojnë të dyshuarin I cili pas intervistimit është ndaluar në mbajtje për 48 orë.

Pas intervistimit nga policia i dyshuari është ndaluar në mbajtje për 48 orë.

Asnjë koment

Comments are closed.