23-01-2021

Arrestohet në pikëkalimin e Vërmicës një i kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar

Një person i kërkuar nga organet ndërkombëtare të drejtësisë është arrestuar në pikëkalimin kufitar në Vërmicë, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Sipas policisë arrestimi është bërë gjatë natës, në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar.

I dyshuari ishte shqiptar. Me vendim të prokurorit kujdestar, të njëjtit  i është caktuar masa e ndalimit për 48-orë./ GazetaePrizrenit.net

Lexo edhe:

Policia po e kërkon që 10 ditë për tentim vrasje, i dyshuari kthehet në Prizren dhe kanos tre të mitur

Asnjë koment

Comments are closed.