Arrestohet në veri Aleksandër Arsenijeviq (Video)

Paraditën e sotme Policia e Kosovës e ka arrestuar politikanin dhe propaganduesin serb, Aleksandër Arsenijeviç.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Arsijeneviç është arrestuar për moszbatim të urdhërave policore.

Burimet e Indeksonline bëjnë të ditur poashtu se politikani serb kishte edhe veturën e paregjistruar.

Arsijeneviç është shoqëruar në polici para pak minutash dhe po intervistohet. I njëjti është kryetar i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa Serbe”.