06-12-2023

Ballkani humbi nga Viktoria Plzen

Ballkani e ka nisur me humbje aventurën evropiane të Conference League. 

Në ndeshjen e parë të zhvilluar të enjten është mposhtur nga Viktoria Plzen.
Në një përballje ku kampioni kosovar ka luftuar fort rezultati përfundimtar i takimit ka qenë 1-0.

Pas një pjese të parë të barabartë, e cila është karakterizuar nga disa depërtime anësore të Thaqit, ka qenë pjesa e dytë ajo e cila ka nxjerrë fitues vendasit.
Minuta e shtatëdhjetë e tretë ka qenë ajo kur është thyer heshjta e golave.
Ka qenë Kalvach ai i cili me një goditje të fortë nga distanca e ka mposhtur portierin Koliqi.

Minutat në vazhdim nuk kanë treguar më shumë për asnjërën nga skuadrat.
Në ndeshjen tjetër të grupit Dinamo Zagreb ka fituar nga Astana dhe aktualisht skuadra kroate edhe e kryeson grupin.

Viktoria Plzen në epërsi

Ballkani ka pranuar gol në ndeshjen kundër Viktoria Plzen. Kjo pas shtatëdhjetë e tre minutave rezistencë.

Ka qenë Kalvach ai i cili me një goditje të fortë nga distanca e ka mposhtur portierin Koliqi.

Aktualisht kanë  mbetur edhe rreth pesëmbëdhjetë minuta lojë dhe kampioni kosovar ka kohë për rikthim.

Në ndeshjen tjetër të grupit Dinamo Zagreb po fiton kundër Astanas.

Viktoria Plzen – Ballkani, pjesa e parë mbyllet pa gola /rtk

Asnjë koment

Comments are closed.