22-07-2024

Bashkimi mposht Borean në udhëtim

Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim te Borea në javën e gjashtë të Superligës së Kosovës në basketboll.

Klubi prizrenas shënoi fitore me rezultat 91-98, transmeton Koha.net.

Jordan Capps ishte më i miri te Bashkimi me 25 pikë, derisa pati edhe 9 kërcime e 3 asistime. Ai u ndihmua nga Alexander Gorski që shënoi 23 pikë, pati 4 kërcime dhe 6 asistime.

Te Borea më i miri ishte Patrick Wrencher me 27 pikë, 14 kërcime e 4 asistime.

Asnjë koment

Comments are closed.