Bashkimi mposhtet në Prizren nga BC Beroe 77:107

Bashkimi e ka nisur me humbje eksperiencën në Ligën Ballkanike. Kampioni i Kosovës është mposhtur sonte në shtëpi nga ekipi BC Beroe me rezultat 77:107, në një ndeshje ku u tregua inferior ndaj kundërshtarit.

Mysafirët e treguam forcën qysh në çerekun e parë dhe e vazhduan dominimin deri në fund. Krahas Bashkimit, në këtë kompeticioni këtë sezon merr pjesë edhe ekipi tjetër kosovar, Z Mobile Prishtina. /zëri/