13-05-2021

Bëhen bashkë Haradinaj e Meta: Për jetë e mot shqiptarë

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka publikuar një foto së bashke me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

“Sot së bashku”, ka thënë Haradinaj.

Lexo Edhe:

Komuna e Prizrenit del keq edhe në raportin e USAID-it amerikan për performancë (Dokument)

“Për jetë e mot shqiptarë”, shtoi ai.

Javën e kaluar është mbajtur mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë. Asnjëri prej dy liderëve nuk ka qenë prezent në mbledhje, ndërkohë që partia e Haradinajt ka qenë si pjesë e Qeverisë Hoti.

Ndryshe, dy liderët njihen për konfrontimet e tyre me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Rama madje në një kohë e pati paditur Haradinajn. /Express/

Asnjë koment

Comments are closed.