27-09-2021

Berisha, drejt transferimit në Francë

Edhe pse mbylli një sezon thuajse të shkëlqyer me skuadrën e Atalantas në Serie A, sërish Etrit Berisha duket se sezoni i ri nuk do ta gjejë më në Itali.

Skuadra e Atalantas e ka nxjerrë në shitje gardianin shqiptar dhe mundësitë më të mëdha, të paktën sipas mediave italiane, është një transferim drejt skuadrës së Lilles në Francë.

Sipas mediave italiane, marrëveshja mes Atalantas dhe Lilles është arritur, me skuadrën franceze që ka pranuar të paguaj shumë prej 7 milionësh për “Titin”./TCH/

Asnjë koment

Comments are closed.