22-05-2024

Breshëri dëmton kulturat bujqësore në Rahovec (foto)

Meteorologët kishin paralajmëruar se nga sot vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe se do të bien temperaturat.

Në rrethinë të qytetit të Rahovecit, saktësisht në fshatin Sapniq ka rënë shi e breshër me erëra të forta.

Siç kanë njoftuar banorët e fshatit, gjatë pasdites së sotme breshëri ka shkaktuar dëme të konsideruara në kultura bujqësore./Ekonomiaonline/

Asnjë koment

Comments are closed.