21-09-2020

Kryesore

Identifikohet i dyshuari që pas aksidentit largohet nga vendngjarja në Prizren

Policia në Prizren ka njoftuar se ka identifikuar një person që dy ditë më parë ka shkaktuar aksident dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. ‘’Pas hetimeve të […]

Sot shënohet jubileu i “Shigjetës”, manifestimi qendror në Planejë të Hasit

Në kontekstin e shënimit të 20-vjetorit të operacionit “Shigjeta” në Pashtrik, sot ]në ora 12:00 mbahet manifestimi qendror në Planejë të Hasit të Prizrenit. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim […]

20 vjet nga Masakra e Tususit, krimit të pandëshkuar në Prizren

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Tususit (tash lagjja e Trimave ) në Prizren, që paraqet ngjarjen më të rëndë në qytet, gjatë luftës së fundit, shkruan Gazeta e […]

Has: Përkujtohet 20-vjetori i operacionit “Shigjeta”, Presidenti Thaçi shpallet “Qytetar Nderi” i Hasit (foto-video)

Ish-bashkëluftëtarë të njësive të operacionit “Shigjeta”, të shoqëruar edhe nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, si dhe shumë hasjanë të tjerë, janë mbledhur sot në Krumë të Hasit të Shqipërisë, […]

Mungesa e objektit publik, pengon një projekt për lëmoshëkërkuesit në Prizren

Gjetja e një objekti për qëndrim 24 orësh, po paraqet vështirësi për Komunën e Prizrenit, për t’i dhënë një zgjidhje çështjes së lëmoshkërkuesve , të cilët pothuajse e kanë shndërruar […]

Gjykata e Prizrenit ia cakton një muaj paraburgim, të kërkuarit nga Gjykata Speciale, Remzi Shalës

Gjykata Themelore (GJTH) Prizrenit, Departamenti i Krimeve të  Rënda duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohë zgjatje prej 1(një) muaji, ndaj […]

Aktakuzë për një inspektor komunal në Prizren, dha pëlqimin për biznesin e lojërave të fatit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit me inicialet F.G., në cilësi të personit zyrtar si Inspektor i Tregut, pranë Drejtorisë së Inspektorateve të […]

Një i lënduar në aksident trafiku në Prizren

Një person ka marrë tretman në qendrën spitalore të Prizrenit për shkak të lëndimit në një aksident trafiku. Sipas policisë rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 18:30, por nuk jepen […]

Numër i njëjtë i të porsalindurve për nga gjinia në Prizren

Në maternitetin e spitalit “Prim.Dr.Daut Mustafa” Prizren, gjatë 24-orëve të shkuara janë regjistruar tetë raste të lindjeve, transmeton “GazetaePrizrenit.net”. 4 meshkuj 4 femra 2 lindje “cezariane”  (me operacion). Karakteristikë gjatë […]

Dy vjet burgim dhe 700 euro gjobë për vjedhje të rëndë në Prizren

Gjykata Themelore (GJTH) e Prizrenit ka shpallur  aktgjykimin dënues ndaj të akuzuarit me iniciale  A.A. nga Prizreni,  për shkak të  veprës  penale  vjedhje e rëndë, transmeton “GazetaePrizrenit.net”. Për këtë GTH […]