28-05-2020

Uncategorized

Prizreni dhe Peja mbesin pa rrymë si rezultat i erërave të forta

Gjatë ditës së sotme rajoni i Dukagjinit është përballur me mungesa të theksuara të energjisë elektrike. Me këtë problem janë ballafaquar kryesisht komunat e Pejës dhe Prizrenit. Zëdhënsi i KEDS’it, […]

Përmbytje dhe tornado për Krishtlindje

Shiu i dy javëve ka rënë brenda 24 orëve në Britaninë e madhe, duke krijuar 105 përmbytje në zona të ndryshme, si dhe 260 alarme për përmbytje. Veç përmbytjeve, banorët […]

S’kryen punë presioni ndërkombëtar, LVV – LDK-ja pa marrëveshje

Thirrjet e delegacionit gjerman, ato të ambasadave të huaja në Kosovë dhe të Zyrës së BE-së, kanë ndikuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pas 6 ditëve pa […]

Infermierët shqiptarë me Master merren me pastrimin e pacientëve në Gjermani

Një hulumtim i kryer nga fondacioni i sindikatave “Hans Boeckler” në Gjermani ka nxjerrë rezultate dëshpëruese për infermierët e huaj që punojnë në Gjermani. Në këtë studim thuhet se pengesa […]

Policia kërkon bashkëpunim për gjetjen e këtij personi (FOTO)

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejë, […]

Tri ditë e dy net nëpër bjeshkët e Pashtrikut

Shkruan: Lulzim SAHITI Eshaloni i UÇK-së në luftë me forcat armike të pritës dhe dimrin e acartë në Pashtrik (8) Afrim Musliu, ashtu siç e njihnin për moralin e fortë […]

Gashi e hedh poshtë sondazhin e Vetëvendosjes: LDK’ja nuk i ha këto fore

Gjatë ditës së sotme, Lëvizja Vetëvendosje publikoi një sondazh, se si mund të jenë rezultatet nëse shkohet prapë në zgjedhje. Sipas këtij sondazhi, që nuk i dihet se kush e […]

“Afrohu atdheut jo Vuçiçit. Kombi digjet qeveritë krihen”/ Çfarë po ndodh në rrugët e Tiranës

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i […]

E çoi në banesë nëpërmjet Snapchat’it, por e reja nga Gjakova ia ngriti një kurth 29-vjeçarit

Një 19-vjeçare nga Gjakova, mbrëmjen e së enjtes e ka ftuar një 29-vjeçar në banesën e saj, duke e joshur përmes rrjetit social “Snapchat”. Por pak pasi arriti në banesën […]

Mos më vraj të lutem, jam një vëlla mbas gjashtë motrave, ata që vratë pak përpara ishin axha dhe daja im

Tregim nga Lek Gjoka Mos me vra te lutem, jam nje vella mbas gjashte motrave, ata qe vrate pak përpara ishin axha dhe daja im.Mos me vra te lutem. Përjashta një […]