18-09-2020

Çfarë aktivitetesh pritet të ndodhin sot në Prizren?

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Ora 10:00 homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.

Ora 11:00 bëhen nderime pranë shtatores së Heroit Xhevat Berisha në Shatërvan,

Ora 12:00 bëhen nderime pranë lapidarit të dëshmorëve në fshatin Kushnin

ora 12:30 bëhen nderime tek lapidari i dëshmorëve në fshatin Lez.

Ora 14:30
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të organizojë një konferencë për media ku do të njoftojë lidhur me gjendjen e arsimit në Komunën e Prizrenit.

Ora 18:00
Shoqata për Kulturē dhe Art “Fidani” organizon orë letrare kushtuar mësuesit,poetit dhe Heroit Kombëtar, Xhevat Berisha, në restorantin familjar “Mulliri” Marash-Prizren. /GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.