15-04-2024

Çfarë moti do të kemi sot?

Në Prizren e e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të Kosovës, sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar  se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 C.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”.

 

Asnjë koment

Comments are closed.