Khabib fiton, por eskalon gjithçka kur rusi kërcen në turmë dhe përleshet me ekipin e iraldnezit

Kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, do të mbrojë titullin ndaj Conor McGregor.

Dyshja do të masin forcat në T-Mobile Arena në Las Vegas në prani të 20 mijë tifozëve të cilët janë ta gatshëm të krijojnë atmosfere elektrizuese për duelin më të madh në histori të UFC-së.

Rusi është i pamposhtur në karrierën e tij, ai nuk ka humbur asnjëherë në 26 duele, kurse në anën tjetër irlandezi ka tre humbje dhe 21 fitore.

Për titullin e më të mirit Conor dhe Khabib duhet të ndeshjen mes vete në pesë raunde nga pesë minuta, ndërsa më poshtë keni çdo gjë në kohë reale (Nga nisja drejt oktogonit, deri te përfundimit i duelit):

Raundi 4: Khabin fiton pasi Conor kërkon dorëzimin pasi rusi e shtrëngoi mirë në qafë./zeri