17-05-2022

Covid-19: Dy të vdekur dhe mbi 2.700 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 6.492 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.754.334 doza të vaksinës.

ℹDeri më sot 802.301 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 16.991 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹNga 11.144 testime, 2.707 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

ℹSot janë shëruar 556 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161.726.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 21.668.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

Mbani maskat!

Asnjë koment

Comments are closed.