16-09-2021

Daut Haradinaj reagon ndaj arrestimit të Dardan Molliqajt

Kandidati i AAK-së  për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka areguar pas arrestimit të kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqaj, përcjell Gazeta Blic.

Haradinaj thotë se Kushtetuta e Kosovës garanton të drejtën për të protestuar prandaj përgjakja e dhe arrestimi i Molliqajt duhet të jetë rast për Inspektoratin Policor.

Reagimi i plotë:

Kushtetuta e Kosovës garanton të drejtën për të protestuar, prandaj arrestimi dhe përgjakja e Dardan Molliqajt duhet të jetë rast për Inspektoriatin Policor, për të verifikuar se a ka pasur tejkalim të kompetencave.

Asnjë koment

Comments are closed.