18-06-2024

Disa nga kandidatët për deputetë nga PDK në Prizren e Has (emrat)

Burime brenda degës së PDK-së në Prizren dhe asaj në Has, kanë konfirmuar për portalin “GazetaePrizrenit.net” disa nga emrat e kandidatëve të këtij subjekti, që do të garojnë për deputetë, e të cilët janë:

Shaqir Totaj,

Kujtim Gashi,

Në listë është edhe Bear Berisha, djali i Heroit të Kosovës, Xhevat Berisha,

Luljeta Veselaj Gutaj,

Urata Tahiri.

Në degën e Prizrenit, thonë se po analizohen edhe dy-tre emra, për të cilët do të vendoset ndërkohë.

Nga dega e PDK në Has, ndërkaq pritet të zyrtarizohet emri i Novitet Nezajt. /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.