15-06-2024

E dhimbshme: Këshilltarja e Haradinajt ia jep lamtumirën e fundit nënës së vrarë në Prizren

Sot i është dhënë lamtumira e fundit Armenda Aliut, e cila u vra të martën pasi që u qëllua me 15 plumba nga burri i saj me të cilin kishin vite që ishin martuar.

Në varrimin që u bë në Podujevë prezentë ishin qytetarë të shumtë me kurora lulesh, përshirë këtu edhe dy vajzat dhe nëna e saj, të cilat të veshura me të zeza po i japin lamtumirën e fundit të ndjerës.

Në ceremoni u panë edhe shumë kolegë të këshilltares së kryeministrit në largim, Diellza Hotit.

Asnjë koment

Comments are closed.