20-10-2020

Ekipi i Kosovës të dielën udhëton për në Berlinale

“Në mes” prezanton dashurinë vëllazërore dhe migrimin nga fshatrat.

Për herë të parë një film nga Kosova është pjesë e garës zyrtare në festivalin ndërkombëtar të filmit në Berlin. Filmi “Në mes” me regji të Samir Karahodës është në garë për filmin më të mirë të shkurtër.

Në një prononcim për RTV21, regjisori Karahoda ka thënë se në Berlin do të prezantohet një temë nga Kosova që pasqyron dashurinë nder vëllazërorë si problematikën e migrimit nga fshatrat e Kosovës.

Asnjë koment

Comments are closed.