05-12-2020

EULEX’i arreston Hysni Gucatin, do të dërgohet për në Hagë

Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga misioni i EULEX’it sot në zyrat e punës, shkruan Gazeta Metro.

Lajmin për arrestimin e Gucatit e ka deklaruar nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj.

Ai tha se është thirrur dhe është udhës për në zyrat e OVL-UÇK’së.

Kjo ishte edhe arsyeja e kryerjes së bastisjes së sotme të EULEX’it.//gazetametro.net

Asnjë koment

Comments are closed.