13-04-2021

Faton Abdullahu aderon në PDK

Analisti Faton Abdullahu ka aderuar sot në Partinë Demokratike të Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së kryetarit të kësaj partie dhe kandidatit për kryeministër, Enver Hoxhaj, në një konferencë për media.

Hoxhaj ka thënë se ardhja e tij tregon se PDK-ja është shtëpi e madhe e cila i ka hapur dyert.

“Arsyeja e një aderimi të tillë është se Kosova po kalon në një fazë të vështirë ekonomik, politik e social”, ka thënë ai.

Hoxhaj ka thënë se Abdullahu i bën nder të madh listës së deputetëve të PDK-së dhe do të jetë pjesë e saj.

Ai tutje ka deklaruar se nuk do të ketë deputetë me aktakuza në listën e deputetëve.

Lidhur me koalicionet, ai ka thënë se janë të hapur porse ende nuk kanë pasur ndonjë debat konkret për këtë çështje.

Asnjë koment

Comments are closed.