20-06-2021

Festa që u kushtoi jetën të rinjve rusë: Pasi mbetën pa alkool filluan të pinë dezinfektues

Shtatë persona kanë humbur jetën në Rusi, pasi kanë pirë materie për dezinfektim nga COVID-19, derisa dy tjerë janëNjë grup prej nëntë personave kanë pirë materie për dezinfektimin e duarve, kur mbetën pa alkool gjatë një ahengu të organizuar në fshatin Tomtor në Tatinksi, transmeton Telegrafi.

Tre viktimat e para ishin 41-vjeç dhe dy burra të moshës 27 dhe 59. Gjashtë tjerë janë evakuuar me aeroplan të spitalit, ku janë dërguar me urgjencë në qytetin kryesor të rajonin Jakutsk.

Lexo edhe:

Prizren: Kuvendarët e opozitës kundërshtojnë listën e përfituesve të Komunës në kulturë, rini e sport

“Janë regjistruar nëntë raste të helmimit me materie dezinfektuese, ku shtatë prej tyre ishin me fatalitet”, kanë bërë të ditur zyrtar të shëndetit publik në Rusi.

E sipas gjykatësit, viktimat kishin pirë lëndë dezinfektuese me 69 për qind metanol, që përdoret për pastrimin e duarve gjatë pandemisë.

Asnjë koment

Comments are closed.