28-09-2022

Festimi me shqiponjë dykrenare ndalohet nga drejtori sportiv i Zvicrës

Në Kupën e Botës së vitit 2018 pati dilema të mëdha morale për FIFA-n, pasi Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan duke bërë shqiponjën dykrenare, në ndeshjen kundër Serbisë.

Pas dy muajsh, këto dy kombëtare do të përballen përsëri në Kupën e Botës Katar 2022, dhe drejtori sportiv i Zvicrës ka kërkuar nga lojtarët me origjinë shqiptare, të mos festojnë si në vitin 2018.

Asnjë koment

Comments are closed.