19-06-2024

Prizren: Krerët e shtetit të Kosovës në shënimin e 146 vjetorit të Lidhjes Shqiptare

Në Prizren po shënohet përvjetori i 146-të i Lidhjes Shqiptare.

Presidentja vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, si dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po marrin pjesë në shënimin e 146-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ky aktivitet është organizuar nga Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, në kuadër të agjendës të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Asnjë koment

Comments are closed.