04-07-2022

Fundjava me mot të ngrohtë, mundësi për reshje lokale

Temperaturat mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 11 deri në 12 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 26 deri në 27 gradë celsius.

Të dielën pritet mot më i ngrohtë, pjesërisht vranët.

Të hënën, mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasditen e të hënës priten reshje lokale shiu dhe bubullima. Të martën paraqiten mundësi për reshje lokale shiu.

 

Një numër i prizrenasve, sikur edhe në disa fundjavë të tjera ka planifikuar ta kalojë në Shqipëri. Aq më tepër kur java, që po lëmë pas është karakterizuar me temperatura të larta të pazakonta për fundin e prillit.

Asnjë koment

Comments are closed.