08-05-2021

Gjashtë të vdekur nga Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë gjashtë persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid 19.

Kjo gjë u bë e ditur nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Kush dhe ku po vendosë për arsimin në Prizren sipas Nismës dhe AAK-së?

“Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 13.713 raste nga 52.157 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 539 raste të vdekjes”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

Asnjë koment

Comments are closed.