16-05-2022

Gjendja e fundit rreth Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 136 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.781 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.573 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.326 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 646 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 23 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.740.

Në total numri i rasteve aktive është 339.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orève 136 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHÄNDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza të administruara në total 902.963 1.827.781 PERDITÄSIMI FUNDIT 14 MAJ, 2022 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 oreve 822.573 Doza të treta/përforcuse 646 102.326 Raste pozitive Vdekje 11 Pozitiviteti rasteve Të sheruar 1.70% 23 Raste aktive 339'

Asnjë koment

Comments are closed.