16-09-2021

Gjendja me COVID-19: Një i vdekur e 70 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 70 persona kanë rezultuar  pozitivë me COVID-19 , ndersa 8 janë shëruar.

Sipas saj, nga fillimi i pandemisë, përfshirë 2.941 testimet e fundit, janë testuar 729.646 persona, pozitivë kanë rezultuar 108.273 persona dhe kanë vdekur nga COVID-19 2.226 persona. Janë shëruar 105.641 pacientë.

Asnjë koment

Comments are closed.