29-10-2020

Hajdutët vodhën një pushkë gjuetie në një shtëpi në Prizren

Një presoni në Prizren hajnat ia vodhën një armë të gjuetisë.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur mbrëmë në rr. “Gjalica” në Prizren, ndërsa ankuesi mashkull (K/Shqiptar), kishte njoftuar policinë se dy persona të dyshuar e të pa njohur nga shtëpia e tije i kanë vjedhur një armë gjuetie  me leje.

Po ashtu hajnat kishin marrë edhe 200 (dyqind) fishekë.

“Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime”, thuhet në raport./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.