16-04-2021

Haxhi Avdyli tregon nëse Vjosa Osmani ia kërkoi Kurtit postin e presidentit

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka mohuar se Vjosa Osmani ka kërkuar nga Albin Kurti postin e presidentit si pjesë e bashkëpunimit eventual me Vetëvendosjen.

Avdyli në Pressing të T7 tha se kjo nuk është e vërtetë dhe se Kurti e Osmani negociojnë për parime dhe për mënyrën e qeverisjes.

“Unë nuk i jam i kyçur në ato negociata por garantoj që kjo nuk është e vertëtet. Negociatat e Osmanit dhe Kurtin mund të jenë vetëm për parime dhe mënyrën e qeverisjes, e jo të natyrës unë të jap e ti merr”, tha Avdyli.

Lexo edhe:

Kuvendi i Prizrenit nuk i shqyrton 7 propozim-vendime shkaku i mungesës së Ekzekutivit

Asnjë koment

Comments are closed.