25-10-2020

Infektohet me COVID-19 një mësimdhënës, mbyllen dy shkolla në këtë komunë

Sot në Malishevë një mësimdhënës ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe si pasojë dy shkolla janë mbyllur dhe po zhvillojnë mësimin online.

I infektuari ishte mësimdhënës në dy shkolla. Kjo u bë e ditur nga një postim i Komunës së Malishevës në Facebook.

Lexo Edhe:

https://gazetaeprizrenit.net/reagon-ndaj-komunes-kengetari-menan-kiseri-marre-ju-qofte-per-festivalin-zambaku-i-prizrenit/

“Sot në Komunën e Malishevës, një person është shëruar, i cili ka qenë i prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar një rast i ri dhe si pasojë e kësaj dy shkolla detyrohen të kalojnë në mbajtjen e mësimit në planin C, që do të thotë se do mbahet mësimi online, pasi i rasti i ri, është mësimdhënëse në dy shkolla”, thuhet në njoftimin e komunës. 

Asnjë koment

Comments are closed.